• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/karadasoffice/
  • https://twitter.com/kasimkaradas

Anasayfa

Anayasamızın 17. maddesi sağlık hakkını, kişinin dokunulmazlığı ile maddi ve manevi varlığıyla birlikte ele almıştır. Anılan hükme göre herkes, yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Ayrıca “tıbbi zorunluluklar ve kanunda yazılı haller dışında kişinin vücut bütünlüğüne dokunulamaz, rızası olmadan bilimsel ve tıbbi deneylere tabi tutulamaz” denilerek kural olarak kişilerin kendi bedenleri üzerinde karar verme yetkisine sahip oldukları kabul edilmiştir.
Hükümet yetkililerinin Meclis'e getirmeye hazırlandığı yeni yargı paketi kısmi değişiklikler içeriyor. Muhalefetin görüşüne sunulan pakette terörle mücadele kanunu ve yargılama usulleri, tutukluluk süreleri, avukat ve savcıların durumu gibi başlıklarda radikal düzenlemeler yer alıyor.
Geride bıraktığımız dönemde birçok kez değişikliğe uğramış olsa da yargı sistemimiz henüz arzu edilen bağımsızlığına kavuşamamıştır. Yasama ve yürütmenin baskısı hatta direktifi altında bulunan yargı artık insanlarımıza güven vermemektedir.
Yargıtay 16. Ceza Dairesi güncel tarihli bir kararında FETÖ yargılamaları için öne sürdüğümüz bütün tezleri doğrulamış, savunduğumuz hususları teyit etmiştir. Herşeyden önce adil yargılanma hakkı suçlu veya suçsuz, istisnasız herkese tanınmış olan evrensel bir insan hakkıdır. Bu hakkın bir gereği olarak kişiler tarafsız ve bağımsız bir mahkemede yargılanmalı, savunma hakları korunmalı ve tutuklu yargılama tedbirine en son çare olarak başvurulmalıdır. Oysa ülkemizdeki FETÖ yargılamalarında...
Karadaş Office Hukuk Merkezi olarak mesleğimizi icra ederken toplumsal değerlere bağlı, proaktif çözümler üreterek uyuşmazlıkların ortadan kaldırılmasını önemsiyoruz. Bu nedenle mevcut anayasada yer alan bazı noktaların milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde yeniden ele alınması ve toplum yararına değiştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.
Sınır dışı etme süreci, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun(YUKK) Yabancılar başlıklı İkinci Kısmının Sınır Dışı Etme başlıklı Dördüncü Bölümünde, 52 ila 60 ıncı maddeleri arasında düzenlenmiştir...
Ceza yargılaması süreci, hukuki yardıma en çok ihtiyaç duyulan süreçtir. Ceza hukuku arama, el koyma, yakalama, gözaltı, tutuklama gibi koruma tedbirleri; adli para cezası veya hapis cezası mahkumiyeti gibi mahkeme kararları vasıtasıyla kişi özgürlüğüne müdahale eder.
İcra ve iflas hukuku, alacaklının alacağına en kolay ve en hızlı yollardan kavuşabilmesi için devlet gücünden yararlanma imkânı sağlayan bir hukuk dalıdır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret17669
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.657113.7118
Euro15.399315.4610
Hava Durumu
Saat